anna skuza v

advokát

+48 12 376 47 45

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Anna Skuza je absolventkou Právnickej fakulty Jagellovskej univerzity v Krakove (magisterský titul získala v roku 2013, obhajujúc diplomovú prácu na Katedre pracovného práva a sociálnej politiky: „Zákaz konkurencie počas trvania pracovného pomeru“).

V rámci štipendia Erasmus Mundus študovala právo na Internacional Universitat de Catalunya v Barcelone. Ukončila Školu amerického práva na Právnickej fakulte Sliezskej univerzity vo spolupráci s Loyola University New Orleans, The University of Arkansas at Little Rock, The University of Toledo. Školu španielskeho práva na Právnickej fakulte Jagellovskej univerzity vo spolupráci s univerzitami v Granade a Alicante a Školu slovenského práva na Právnickej fakulte Jagellovskej univerzity vo spolupráci s Inštitútom Státu a Práva Slovenskej akadémie vied. V rokoch 2017-2018 sa zúčastnila Akadémie kapitálových spoločností na Allerhandovom inštitúte v Krakove.

Anna získala svoje odborné skúsenosti ako:

  • In-house právnik vo skupine Intredo Media;
  • koncipient v kancelárii Kancelaria Radców Prawnych Janowski Markiewicz, Sp.j.
  • koncipient v kancelárii Kancelaria Radców Prawnych Sobczak Gajda sp. c.
  • právnik v kancelárii Guratowski Augustyn sp. c.,

Od roku 2018 spolupracuje s Kanceláriou V4 Legal, kde sa zabýva predovšetkým podporou podnikateľských subjektov v medzinárodných záležitostiach.

Špecializuje sa na obchodné a korporačné právo, M&A vrátane cezhraničných fúzií, medzinárodné právo, insolventné a restrukturizačné právo a pracovní právo. Anna sa tiež zabýva zastupovaním klientov v súdnych konaniach.

Jazyky: poľština, angličtina, španielčina

Anna je členom Obvodnej komory právnych radcov v Krakove.