aktuality

Vzhľadom na situáciu súvisiacu s pandémiou ochorenia COVID-19 je možné už dnes prezumovať obrovské straty v podnikateľskom sektore. Rozhodnutím Vlády SR a Úradu verejného zdravotníctva SR boli viacerí podnikatelia donútení uzavrieť svoje prevádzky, niektorí na dobu dlhšiu, než dva mesiace.

Dovoľujeme si Vás informovať, že skvelý článok nášho kolegu Mateja Michalca na tému "Bad faith grounds for invalidating EUTM containing Chinese characters" bol publikovaný v prestížnom IPKat, najznámejšom IP portáli na svete.

Vaša spoločnosť už nedosahuje zisk a neviete čo s ňou ? Zlikvidujte ju. Novela Obchodného zákonníka, ktorej účinky sa v praxi uplatnia po 01. 10. 2020, významným spôsobom mení a predlžuje celý proces likvidácie, zavádza nové povinnosti pre likvidátora a likvidáciu predražuje.

V roku 2018 došlo k zmenám v spôsobe predkladania účtovných závierok spoločnosťami. Od 15. marca 2018 sa účtovné závierky môžu predkladať výlučne elektronicky a to prostredníctvom systému eKRS. Nie je už možné predkladať účtovné závierky v klasickej papierovej forme.

 

Aj tento rok sa uskutoční už 10. ročník benefičného podujatia „Objatie tónov“ pre mentálne postihnuté deti.

Príjemný večer Slovenskej advokátskej komory v Žiline zorganizovali aj tento rok JUDr. Magdaléna Hromcová a JUDr. Andrea Havelková.

Split payment, alebo mechanizmus rozdelenej platby, v Poľsku funguje od júla 2018, avšak v súvislosti so zmenou predpisov, od 1 novembra 2019 bude povinný pre niektoré branže, napr. stavebnú branžu, počas predaja oceli, počítačov, telefónov, časti motocyklov a automobilov a iné služby a tovar uvedené v prílohe č. 15 k zákonu o VAT.

Partner spoločnosti V4 Legal, Paulina Szmolke sa zúčastnila diskusného panela „Przedsiębiorczość ponad granicami- Polska, Czechy, Słowacja” („Podnikanie bez obmedzení – Poľsko, Česko, Slovensko“), ktorý sa uskutočnil v rámci Kongresu malých a stredných podnikov v Katoviciach.

Dňa 19. októbra 2019, komerčný právnik a partner spoločnosti V4 Legal, Paulina Szmolke pripravila, na pozvanie Dekana Okresnej komory komerčných právnikov v Krakove, dr Marcina Sala- Szczypińského, prezentáciu pre účastníkov Prezídia Okresnej komory komerčných právnikov a advokátov Slovenskej advokátskej komory, medzi ktorými boli aj JUDr. Andrea Havelková a Mgr. Ján Kutan.