aktuality

Vaša spoločnosť už nedosahuje zisk a neviete čo s ňou ? Zlikvidujte ju. Novela Obchodného zákonníka, ktorej účinky sa v praxi uplatnia po 01. 10. 2020, významným spôsobom mení a predlžuje celý proces likvidácie, zavádza nové povinnosti pre likvidátora a likvidáciu predražuje.

Z dôvodu ohrozenia COVID – 19 sme pripravili pre našich klientov vzor smernice týkajúcej sa práce z domu zamestnancov (home-office). Uvedený vzor smernice môžete u nás získať bezplatne zaslaním požiadavky „Smernica COVID-19“ na e-mailovú adresu: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Keďže Úrad vlády Slovenskej republiky prijal návrh na vyhlásenie mimoriadnej situácie v súvislosti s ohrozením verejného zdravia II. stupňa z dôvodu ohrozenia COVID -19 spôsobeným korona vírusom SARS -CoV-2 na území Slovenskej republiky, zároveň si Vás dovoľujeme požiadať, aby ste vyhodnotili svoje bezpečnostné riziká pri kontakte s našimi pracovníkmi a pokiaľ to situácia dovoľuje, realizovali stretnutia prostredníctvom telekonferencie alebo e-mailu. Veríme, že preventívnymi opatreniami a dočasným obmedzením osobných stretnutí prispejeme k ochrane zdravia a zastaveniu šírenia nákazy.

V roku 2018 došlo k zmenám v spôsobe predkladania účtovných závierok spoločnosťami. Od 15. marca 2018 sa účtovné závierky môžu predkladať výlučne elektronicky a to prostredníctvom systému eKRS. Nie je už možné predkladať účtovné závierky v klasickej papierovej forme.

 

Aj tento rok sa uskutoční už 10. ročník benefičného podujatia „Objatie tónov“ pre mentálne postihnuté deti.

Príjemný večer Slovenskej advokátskej komory v Žiline zorganizovali aj tento rok JUDr. Magdaléna Hromcová a JUDr. Andrea Havelková.

Split payment, alebo mechanizmus rozdelenej platby, v Poľsku funguje od júla 2018, avšak v súvislosti so zmenou predpisov, od 1 novembra 2019 bude povinný pre niektoré branže, napr. stavebnú branžu, počas predaja oceli, počítačov, telefónov, časti motocyklov a automobilov a iné služby a tovar uvedené v prílohe č. 15 k zákonu o VAT.

Partner spoločnosti V4 Legal, Paulina Szmolke sa zúčastnila diskusného panela „Przedsiębiorczość ponad granicami- Polska, Czechy, Słowacja” („Podnikanie bez obmedzení – Poľsko, Česko, Slovensko“), ktorý sa uskutočnil v rámci Kongresu malých a stredných podnikov v Katoviciach.

Dňa 19. októbra 2019, komerčný právnik a partner spoločnosti V4 Legal, Paulina Szmolke pripravila, na pozvanie Dekana Okresnej komory komerčných právnikov v Krakove, dr Marcina Sala- Szczypińského, prezentáciu pre účastníkov Prezídia Okresnej komory komerčných právnikov a advokátov Slovenskej advokátskej komory, medzi ktorými boli aj JUDr. Andrea Havelková a Mgr. Ján Kutan.

Dňa 9. októbra mal partner spoločnosti V4 Legal, advokát Miroslav Šperka, na pozvanie sliezskej pobočky Národnej komory daňových poradcov, prednášku na tému „Slovenské daňové právo/české daňové právo“. Prezentácia, týkajúca sa českého a slovenského daňového práva, sa stretla s veľkým záujmom zo strany poľských daňových poradcov.