aktuality

Vzhľadom na situáciu súvisiacu s pandémiou ochorenia COVID-19 je možné už dnes prezumovať obrovské straty v podnikateľskom sektore. Rozhodnutím Vlády SR a Úradu verejného zdravotníctva SR boli viacerí podnikatelia donútení uzavrieť svoje prevádzky, niektorí na dobu dlhšiu, než dva mesiace.

Dovoľujeme si Vás informovať, že skvelý článok nášho kolegu Mateja Michalca na tému "Bad faith grounds for invalidating EUTM containing Chinese characters" bol publikovaný v prestížnom IPKat, najznámejšom IP portáli na svete.

Vaša spoločnosť už nedosahuje zisk a neviete čo s ňou ? Zlikvidujte ju. Novela Obchodného zákonníka, ktorej účinky sa v praxi uplatnia po 01. 10. 2020, významným spôsobom mení a predlžuje celý proces likvidácie, zavádza nové povinnosti pre likvidátora a likvidáciu predražuje.

Z dôvodu ohrozenia COVID – 19 sme pripravili pre našich klientov vzor smernice týkajúcej sa práce z domu zamestnancov (home-office). Uvedený vzor smernice môžete u nás získať bezplatne zaslaním požiadavky „Smernica COVID-19“ na e-mailovú adresu: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Keďže Úrad vlády Slovenskej republiky prijal návrh na vyhlásenie mimoriadnej situácie v súvislosti s ohrozením verejného zdravia II. stupňa z dôvodu ohrozenia COVID -19 spôsobeným korona vírusom SARS -CoV-2 na území Slovenskej republiky, zároveň si Vás dovoľujeme požiadať, aby ste vyhodnotili svoje bezpečnostné riziká pri kontakte s našimi pracovníkmi a pokiaľ to situácia dovoľuje, realizovali stretnutia prostredníctvom telekonferencie alebo e-mailu. Veríme, že preventívnymi opatreniami a dočasným obmedzením osobných stretnutí prispejeme k ochrane zdravia a zastaveniu šírenia nákazy.

V roku 2018 došlo k zmenám v spôsobe predkladania účtovných závierok spoločnosťami. Od 15. marca 2018 sa účtovné závierky môžu predkladať výlučne elektronicky a to prostredníctvom systému eKRS. Nie je už možné predkladať účtovné závierky v klasickej papierovej forme.

 

Aj tento rok sa uskutoční už 10. ročník benefičného podujatia „Objatie tónov“ pre mentálne postihnuté deti.

Príjemný večer Slovenskej advokátskej komory v Žiline zorganizovali aj tento rok JUDr. Magdaléna Hromcová a JUDr. Andrea Havelková.

Split payment, alebo mechanizmus rozdelenej platby, v Poľsku funguje od júla 2018, avšak v súvislosti so zmenou predpisov, od 1 novembra 2019 bude povinný pre niektoré branže, napr. stavebnú branžu, počas predaja oceli, počítačov, telefónov, časti motocyklov a automobilov a iné služby a tovar uvedené v prílohe č. 15 k zákonu o VAT.

Partner spoločnosti V4 Legal, Paulina Szmolke sa zúčastnila diskusného panela „Przedsiębiorczość ponad granicami- Polska, Czechy, Słowacja” („Podnikanie bez obmedzení – Poľsko, Česko, Slovensko“), ktorý sa uskutočnil v rámci Kongresu malých a stredných podnikov v Katoviciach.